BAKAN EROĞLU’NDAN MÜJDE: TAM 61 MİLYON

Aydındabugun.com

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU, ATATÜRK SPOR SALONU’NDA DÜZENLENEN TOPLU TEMEL ATMA MERASİMİNDE DSİ TARAFINDAN İNŞA EDİLECEK KARACASU BARAJI GÖVDE VE DOLUSAVAK YÜKSELTİLMESİ İNŞAATI, YENİPAZAR-DALAMA SULAMASI YENİLEME İLE 2 ADET TAŞKIN KORUMA TESİSİNİN TEMELLERİNİ ATTI.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Karacasu Barajı Gövde ve Dolusavak Yükseltilmesi İnşaatı, Yenipazar-Dalama Sulaması Yenileme ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temellerini attı.

OGM tarafından inşa edilen Kuşadası Karaoluk Yangın Gözetleme Kulesi’ni de hizmete açan Bakan Eroğlu’na Vali Erol Ayyıldız, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, Bakanlığın üst bürokratlarıyla kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri eşlik etti.

AK Parti hükümetlerinin vatandaşa hizmet için gece gündüz mücadele ettiğini belirten Bakan Veysel Eroğlu, “Biz söz verirken, vatandaş ve millet bizden noter senedi istemez.” şeklinde konuştu.

Bakan Eroğlu, toplu temel atma ve açılış töreninin sonunda orman köylülerini kalkındırmak için 15 aileye süt sığırcılığı kapsamında Orköy ve 243 aileye de gelir getirici tür ağaçlandırma sertifikalarını dağıttı.

Bakan Eroğlu’nun temelini attığı ve açılışını yaptığı 5 tesisin yatırım maliyeti 61 milyon TL olarak açıklandı. Temeli atılan tesisler ile 51 bin dekar zirai arazinin sulaması yenilenecek, 4,85 milyon metreküp su depolanacak. Ayrıca 1 ilçe ve 1 mahalle taşkın zararlarından korunacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *